ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

W toku

Pobierz dane XML Zamówienie publiczne: Wynajem pojazdu przeznaczonego na potrzeby egzaminowania w zakresie kat. D prawa jazdy dla WORD Katowice Drukuj informację Zamówienie publiczne: Wynajem pojazdu przeznaczonego na potrzeby egzaminowania w zakresie kat. D prawa jazdy dla WORD Katowice

Szczegóły informacji

Wynajem pojazdu przeznaczonego na potrzeby egzaminowania w zakresie kat. D prawa jazdy dla WORD Katowice

Status: rozstrzygnięty

Tryb: nieograniczony

Rodzaj zamówienia: Dostawy

Zamawiający: WORD

Finansowanie: Własne

Nr UZP: 2024/BZP 00064069/01

Termin składania ofert / wniosków: 2024-02-07 10:00:00

Termin otwarcia ofert / wniosków: 2024-02-07 10:30:00

Miejsce złożenia oferty: https://wordkatowice.logintrade.net

Ogłoszono dnia: 2024-01-24 przez Ewa Gawlik

Treść:

  1. Przedmiotem zamówienia jest wynajem bez limitu km pojazdu przeznaczonego na potrzeby egzaminowania w zakresie kat. D prawa jazdy dla WORD Katowice na okres 48 miesięcy od dnia podpisania umowy wraz z pakietem ubezpieczeń OC/NNW dla kierującego i  pasażerów/Assistance. Ubezpieczenie NNW powinno obejmować kierującego i pasażerów z sumą ubezpieczenia nie mniejszą niż 50 000,00 zł na każdą osobę. Samochody winny być ubezpieczone przez cały okres trwania umowy - Wykonawca odpowiada za zapewnienie ciągłości ubezpieczenia. Wykonawca odpowiedzialny jest za wykonywanie wszelkich czynności związanych z serwisowaniem, przeglądami, naprawami dostarczanych samochodów niezbędnych dla ich prawidłowego użytkowania, wymianą i przechowywaniem opon oraz likwidacją szkód. Zamawiający ponosi koszty wynikające z bieżącej eksploatacji pojazdu, tj. koszt paliwa, płynów do spryskiwaczy i chłodnicy, przepalonych żarówek i naprawy uszkodzonych opon i felg. Wszelkie pozostałe koszty obciążają Wykonawcę. W przypadku awarii samochodu (wyłączenia z używania ze względu na uszkodzenia, usterki, itp.) trwającej dłużej niż 48 godzin od momentu zgłoszenia przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia pojazdu zastępczego spełniającego wszelkie wymagania określone w SWZ oraz załącznikach do SWZ na czas dokonania naprawy. Zamawiający nie przewiduje ponoszenia dodatkowych opłat z tytułu dostarczenia samochodu zastępczego.
  2. Wykonawca powinien wkalkulować w cenę ofertową (brutto) wszystkie jej składniki w tym:
  • koszt transportu do miejsca wskazanego przez Zamawiającego,
  • koszt wszelkich załadunków i rozładunków,
  • koszt wszelkich przeglądów i napraw,
  • koszt pakietu ubezpieczeniowego (OC, NWW, Assistance),
  • koszt cła i podatku granicznego, jeśli takie wystąpią,
  • podatek od towarów i usług VAT,
  • koszty związane z opłatami drogowymi e-tool,
  • koszty związane z ewentualnym ryzykiem wynikającym z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy.
Szacunkowa liczba egzaminów praktycznych do przeprowadzenia w okresie 48 miesięcy od podpisania umowy: 5025. Zamawiający zastrzega, iż zapłata nastąpi za faktyczną ilość przeprowadzonych egzaminów państwowych w zakresie kat. D prawa jazdy (Zamawiający nie zapłaci za zaplanowane egzaminy praktyczne, które nie odbyły się oraz za przestój pojazdu pomiędzy egzaminami). Ilość egzaminów może ulec zmianie (zmniejszeniu lub zwiększeniu) z  uwagi na ilość osób chętnych do uzyskania uprawnień do kierowania autobusem.
Zamawiający będzie informował o zapotrzebowaniu na pojazd egzaminacyjny objęty niniejszym postępowaniem z 14 dniowym wyprzedzeniem. Egzaminy mogą być prowadzone w różnych Oddziałach Terenowych WORD.  Zapłata wynagrodzenia będzie następować „z dołu” za każdy miesiąc najmu na podstawie protokołu z najmu (załącznik nr 7 do SWZ) potwierdzonego przez Kierownika oddziału oraz wskazanego przez Dyrektora WORD Egzaminatora Nadzorującego.
Autobus przystosowany i oznakowany jak do nauki jazdy, a ponadto spełniający wymagania z § 43 pkt 1 oraz pkt 4.7 Rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia tj. z dnia 27 października 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 2022 z późn. zm.).
Pojazd silnikowy przeznaczony do nauki jazdy i egzaminowania, powinien być wyposażony w:
  1. przyrząd kontrolny - tachograf samochodowy;
  2. układ hamulcowy posiadający urządzenia przeciwblokujące koła jezdne;
  3. dodatkowy pedał hamulca roboczego, który umożliwia przejęcie sterowania układem hamulcowym;
  4. dodatkowe lusterka zewnętrzne: prawe i lewe;
  5. apteczkę doraźnej pomocy;
  6. ogumione koło zapasowe.
Pojazd przeznaczony do nauki jazdy i egzaminowania w zakresie danej kategorii prawa jazdy powinien odpowiadać następującym warunkom:
  1. być przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą,
  2. mieć długość co najmniej 10 m;
  3. mieć szerokość co najmniej 2,40 m;
  4. osiągać prędkość co najmniej 80 km/h.
Dodatkowe wymagania Zamawiającego:
  1. Klimatyzacja.
  2. Ogrzewanie postojowe – webasto.
  3. Skrzynia biegów manualna (bez „przebitki”) lub automatyczna.
  4. Regulowana kolumna kierownicza i regulowane siedzenie kierowcy.
  5. Bezobsługowy system e-tool.
  6. System ESP.
  7. Długość pojazdu -  nie więcej niż 11m.
  8. Data produkcji autobusu: nie wcześniej niż 2015 rok.
Szczegółowe wymagania dla dodatkowego pedału hamulca  oraz fotela dla egzaminatora.
Każdy z pojazdów objętych postępowaniem musi być wyposażony w dodatkowy pedał hamulca oraz w fotel dla egzaminatora z którego możliwe jest przejęcie kontroli nad hamulcem zasadniczym pojazdu.
Szczegółowe wymagania dla tablicy wyróżniającej „L” oraz dodatkowych lusterek.
Pojazd objęty postepowaniem musi być wyposażony w tablicę wyróżniającą „L” oraz dwa dodatkowe lusterka zewnętrzne . Tablica wyróżniająca powinna posiadać tarczę umożliwiającą jej przytwierdzenie do pojazdu objętego postępowaniem i powinna posiadać podświetlenie. Tablica musi być zasilana z instalacji pojazdu, a jej podświetlenie powinno być włączane wraz z światłami pozycyjnymi pojazdu. Połączenie podświetlenia tablicy „L” z instalacją pojazdu powinno być rozłączalne, tak aby możliwy był łatwy jej demontaż, przy czym konstrukcja złącza powinna pozwalać na wielokrotne połączenie i rozłączenie bez dodatkowych narzędzi. Tablica wyróżniająca „L” powinna spełniać wymagania opisane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów (Dz.U. z 2022 r. poz. 1847 z późn. zm.). Dodatkowe lusterka zewnętrzne (lewe i prawe) o wymiarach (szerokość x długość) co najmniej 15cm x 15cm,  muszą posiadać możliwość regulacji oraz być zamontowane tak aby zapewniały właściwe pole widzenia  dla osoby siedzącej na miejscu egzaminatora.
Miejsce i sposób montażu dodatkowych elementów wyposażenia powinien zostać uzgodniony przed dostawą z Zamawiającym, przy czym montaż ten musi zapewniać właściwy poziom bezpieczeństwa i nie powinien ograniczać funkcjonalności pojazdu.

Załączniki

Metryczka informacji

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Ewa Gawlik
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2024-01-24
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Łukasz Żurawik
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2024-01-24 14:35:11
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Łukasz Żurawik
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2024-02-07 12:29:40
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
172 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony